Hisense 55L35B5U Video Wall 55″, 500nit, 3.5mm b-t-b
BRAND:
SKU:
HI-55L35B5U
Availability:
1 in stock
Sign in to find out the price and proceed with the purchase.
Specifications / Description
Key Features
  • Brightness(Typ.) : 500 cd/m²
  • Bezel : 3.5mm bezel-to-bezel
  • Depth : 86.5 mm
Available Size: 46″, 55″
desired content across almost any configuration style.
Ultra-narrow bezel
An ultra-narrow 3.5mm bezel-to-bezel width creates a seamless and more perfect picture.
Round-the-clock operation
The Hisense L35B5U series can be used as reliable display 24 hours a day, 7 days a week.
178° Wide viewing angle
500 nits
Anti-Glare
1200:1 Ultra high contrast
Technical specifications
Additional information
More
Included
Power consumption
240W
Power supply
100-240V, 50/60Hz
Operation humidity
10% – 80% RH
Operation temperature
10° ~ 40°
Operating hours
24/7
Weight
28.1 Kg
Tecnologia pannello
D-LED
Dimensioni (WxHxD)
1213.6 x 684.3 x 94.4 mm
Bezel width
3.5mm bezel-to-bezel
Viewing angle (HxV)
178 x 178
Contrast ratio
Risoluzione nativa
1920 x 1080 (FHD)
Brightness
500 nit
Brand
Hisense
VESA
400 x 400
Download and Materials
Richiedi il prezzo di questo prodotto,
compila il form.
=
Ricevi maggiori informazioni in merito al prodotto
=
Receive more information about the product